Aj tehotná nevesta môže byť krásna a sexi

Ste tehotná a plánujete svadbu ? Svadobné salóny dnes nezabúdajú ani na nevesty s bruškom . A záleží len na vás , či sa ním chcete pochváliť , alebo ich naopak schovať pred zvedavými pohľadmi svadobčanov . Nech sa prikloníte ku keterékoli z oboch variantov , pre vás máme pár dobrých rád .

V ktorom mesiaci tehotenstva sa budete vydávať
Ako pre tehotnú pre vás bohužiaľ , či vďakabohu , neplatí štandardný rozvrh plánovania svadby . Pol roka dopredu si šaty určite nechoďte . Aj za dva mesiace sa vaše telo zmení tak , že je sama nespoznáte .

“ Tehotným ženám odporúčame prísť si vyskúšať šaty prvýkrát päť šesť týždňov pred obradom , a potom ešte týždeň pred svadbou všetko prísť skúsiť znova . Prísť skôr nemá význam , pretože mamička nikdy neodhadne , aké bude mať bruško za niekoľko mesiacov , “ hovorí Marie Nováková , majiteľka svadobného salónu Adina .

Chcete bruško skryť , alebo dať na obdiv ?
Stále pribúda tehotných žien , ktoré sa za svoje tehotenstvo nehanbia a sú naň aj na svadbe patrične pyšné . Niektoré ženy si ale svadobný deň vysnívali už ako malé a guľaté bruško im do harmonogramu jednoducho nezapadá .

“ Nie je potrebné mať obavy a pocity menejcennosti pre zmeny postavy , ktoré nie vždy uspokojujú ženine predstavy . Aj tehotná nevesta je krásna , ak zvolí strih svadobných šiat tak , aby vynikli jej prednosti , “ potvrdzuje Klára Šenbergerová , majiteľka svadobného salónu Esposa . Podľa toho , ako sa s bruškom rozhodnete naložiť , sa môžu šaty rozdeliť do troch kategórií :

Aj tehotná nevesta môže byť krásna a sexi

Aj tehotná nevesta môže byť krásna a sexi

• Klasické svadobné šaty , do ktorých sa nevesta do tretieho mesiaca väčšinou ešte vojde , len sa niekde povolí , zaberú a prispôsobí jej postave .

Výhoda : Väčšinou sa nespozná , že ste tehotná .

Nevýhoda : Stiahnutými modelmi tlačíte plod . Pri väčšej manipulácii s už hotovým strihom sa môže strih šiat zdeformovať a nakoniec nebudú vyzerať pekne .

• Šaty , ktoré sa dajú prispôsobiť brušku , nie sú už celkom normálne svadobné šaty . Patria sem tie , ktoré nemajú klasické tehotenské strihy , ale dávajú už brušku priestor . Narozdiel od prvého typu šiat v nich bruško neskrývate , ale priznávate . Bez toho , aby ste svoje tehotenstvo nejako zdôrazňovali .

Nevýhoda : Ak máte menšie bruško , môžu si niektorí príbuzní myslieť , že ste trochu tučná . ( Bruško považujú za tuk . )

Výhoda : Nemusíte pátrať vyslovene po tehotenských šatách , tieto budete môcť lepšie zohnať .

• Voľné tehotenské šaty sú tie , kde jasne dávate najavo , že ste tehotná , a dokazujú , že ste na svoje ženstvo náležite pyšná . Nie je sa tiež za čo hanbiť . Doby , kedy sa tehotenstvo maskovalo , sú preč . Najčastejšie sú to šaty s empírovým strihom ( rozširujúce sa už od pŕs nadol ) .

Nevýhoda : Týchto modelov nie je veľa . Aj napriek tomu medzi nimi nájdete naozaj krásne šaty .

Výhoda : V týchto šatách sa zrejme budete cítiť najlepšie . Sú najpohodlnejšie , voľné , vzdušné a budú vaše tehotenstvo výborne dopĺňať .

Pri šatách treba riešiť nielen ich veľkosť , ale aj to , ako sú pohodlné , z akého sú materiálu , ako vás obmedzujú v pohybe , či netlačia na bruško , ale predovšetkým – či sa v nich cítite dobre .
materiál

V tehotenstve ste citlivá , a preto pri výbere šiat venujte pozornosť látke . Materiálov je nepreberné množstvo – čipky , taft , organza , satén , hodváb a mnoho ďalších . Každej neveste vyhovuje niečo iné . “ Látka šiat by mala byť príjemná na pokožke , nemala by ju nikde škriabať či svrbieť . Vyberať by sa mala vzdušná látka – napríklad šifón , ktorý je obľúbený pre svoju ľahkosť , “ vysvetľuje Marie Nováková .
strih

Strihov je veľké množstvo . Najčastejším tehotenským strihom sú empírové šaty , ktoré majú hneď niekoľko výhod . Empír totiž pomôže počas celého tehotenstva , ale vždy inak . Kým na začiatku gravidity zaguľatené bruško veľmi dobre skryje , na konci mu dá decentne vyniknúť . Ak sa rozhodnete pre klasické svadobné šaty , ktoré si dáte upraviť , skôr sa vyhýbajte A-strihom . Veľmi široká sukňa vás totiž opticky zmenší , čo už pri tak bacuľatejšie postave asi nie je žiadané . Opticky klamať vám pomôžu aj detaily . “ Ak chce nevesta svoje materstvo trochu maskovať , mala by sa vyhnúť celkom hladkým materiálom v oblasti bruška . Ideálne sú rôzne preklady , zavinovanie látky cez bruško . Tieto detaily odvádzajú pozornosť od samotného bruška , “ odporúča Klára Šanbergerová .
cena

Najlacnejšie vás vyjdú šaty , ktoré si požičiate v salóne . Požičať si ich môžete už od piatich tisíc korún . Aby ste zbytočne nestrácali čas , vyberte si niekoľko salónov na internete a obtelefonujte je . Pýtajte sa na počet tehotenských modelov a ich veľkosti . Nepôjdete tak do predajne zbytočne . Šaty by ste si nemali kupovať alebo požičiavať hneď v prvom z nich . Je síce pravda , že váš výber je obmedzený , ale kvôli tomu nemusíte pristupovať ku kompromisom .